Horské Vilky Poľana ***

Mountain villas PoĽana***

 

Horské vilky Poľana tvoria štyri samostatne stojace vilky, v ktorých sú moderné apartmány. Nachádzajú sa dve minúty chôdze od stanice pozemnej lanovky na Hrebienok a viac času nezaberie ani cesta na lyžiarsky svah Jakubkova lúka.

Všetky apartmány sú vybavené televízorom, satelitom, internetom, kompletnou kuchynkou a elektronickým zatváracím a kódovacím systémom. K dispozícii máte aj svoje vlastné parkovacie miesto priamo pri vilkách.

 

Apartmány

Štúdio má spálňu s manželskou posteľou, chodbičku s kuchynkou a jedálenským stolom a kúpeľňu so sprchovacím kútom. Vybavenie: chladnička, elektrická dvojplatňa, mikrovlnka a rýchlovarná kanvica.

Apartmán pre 4 osoby má dve spálne, obývačku s krbom, kuchyňu s jedálenským kútom, kúpeľňu s vaňou, predsieň a vlastnú terasu. Pre rodiny s deťmi alebo partie je možnosť prepojiť dva apartmány. V apartmáne je chladnička, varná keramická platňa, rýchlovarná kanvica, umývačka riadu a mikrovlnka.

V ponuke sú podobne zariadené apartmány pre 2 osoby s 1 spálňou, pričom v ponuke je jeden s krbom a druhý bez krbu.

Apartmán DeLuxe pre 6 osôb má tri samostatné spálne, obývačku s krbom a možnosťou prístelku, kuchyňu s jedálenským kútom, kúpeľňu s vaňou a vlastnú terasu s posedením. Tento apartmán je mezonetový, navyše má odkladací priestor na lyže a bicykle. V apartmáne je chladnička, varná keramická platňa, rýchlovarná kanvica, umývačka riadu a mikrovlnka.

 

 

Apartmán pre 4 osoby s 2 spálňami s krbom a terasou
(B3, C2, D2)

 

Apartmán pre 4 osoby s 2 spálňami s krbom a bez terasy (B2)

 

Apartmán pre 2 osoby s 1 spálňou s terasou, bez krbu
(A2)

 

Apartmán DeLuxe pre 6 osôb s 3 spálňami, s krbom a terasou (C3, D3)

 

Štúdio pre 2 osoby s kuchynkou bez terasy
(štúdiá B1, C1, D1)

 

Štúdio s terasou, s možnosťou prístelky
(A1)

 

Rezervácie prijímame prostredníctvom formulára alebo na: recepcia@slovakiatatry.sk
+421 911 932 332

Koľko stojí ubytovanie v apartmánoch?
Pozrite si cenník alebo si vyberte z výhodných pobytových balíčkov:

 

 

Lokalita

 

DSC01955.jpg

Poloha pod Slavkovským štítom neznamená, že penzión je ďaleko od civilizácie. Naopak, Vilky sú na hranici Starého a Nového Smokovca a všetko potrebné zariadite v rámci krátkej prechádzky. Blízkosť zastávok tatranských električiek a autobusov robia z viliek ideálny štartovací bod na spoznávanie Vysokých Tatier, ako aj okolitých podtatranských obcí. Poľana je na skok od centra Starého Smokovca.

Čo večer? V okolí nájdete kaviarne a baryreštaurácie s chutným jedlom a obchody, kde kúpite kvalitnú výstroj na hory. Neďaleko od viliek - na Jakubkovej lúke, nájdete aj požičovňu lyží. Oddych pri bowlingu alebo vo welness si môžete dopriať v susednom hoteli Atrium.

 


Večera

 

Dining area and kitchen.jpg

Hostia vo Vilkách majú k dispozícii kuchyňu s jedálenským kútom alebo si môžu objednať večeru v penzióne Poľana na Peknej Vyhliadke. V okolí je tiež niekoľko reštaurácií, pizzeria aj krčma.

 

 


Turistika

 

IMG_0688.jpg

Výlet na Hrebienok. Vyvezte sa tam lanovkou, alebo sa prejdite pešo, len na skok od Viliek Poľana.

Vodopády Studeného potoka. K najznámejším tatranským vodopádom sa dostanete z Hrebienka iba za 30 minút. Prechádzka je vhodná aj pre seniorov či rodiny s malými deťmi. Blízko z Hrebienku sú aj Rainerova a Bilíkova chata.

Tatranské štíty. Od Viliek Poľana je najbližšie k Slavkovskému štítu, nič vám však nebráni navštíviť aj ďalšie štíty z výstupom z okolitých osád.

 


Wellness a šport

 

polana-sauna-detail.jpg

Hostia z viliek môžu navštáviť aj saunu v penzióne Poľana.

Ďalšie možnosti:

  • zaplávajte si v Aquacity v Poprade alebo navštívte termálne kúpalisko Vrbov
  • hneď blízko apartmánov nájdete bowling centrum a wellness v hoteli Atrium alebo v Grand Hoteli Smokovec.

 


Voľnočasové aktivity v okolí Viliek Poľana nájdete v sekcii Tipy na výlety


Niečo z histórie

 

Kupelny-dom-TL.jpg

Vilky Poľana sa nachádzajú na hranici Starého a Nového Smokovca. Nový Smokovec (kedysi známy ako Új Tátrafüred alebo Neu Schmecks) leží v nadmorskej výške 995 metrov. Vznikol v roku 1875 a zakladateľom bol Dr. Mikuláš Szontagh, ktorý tu vybudoval prvé klimatické sanatórium v Tatrách. Ako prvý nechal otvorené sanatóriá v zime a tak turisti objavili čaro tatranskej zimy. Prvé kino v Tatrách bolo otvorené tiež v Novom Smokovci v roku 1913.

Unikátna vysokohorská klíma Vysokých Tatier a jej blahodárne účinky na ľudský organizmus boli hlavným dôvodom vzniku sanatórií a penziónov a rezidencií.

(Vedľa je historický obrázok Kúpeľného domu v Tatranskej Lomnici.)


Vilky Poľana sú dizajnové vilky

 

10188422483_4e083af367_b.jpg

Z pohľadu histórie bola táto časť Smokovca charakteristická práve súkromnými vilkami a letohrádkami, z ktorých väčšina stojí v okolí dodnes. Tohto sa držali architekti a navrhli skupinu štyroch viliek, postavených z materiálov typických pre tatranskú oblasť.

Prístup k vilkám je riešený tak, aby ste sa aj v nepriaznivom počasí dostali dovnútra „suchou nohou“. Pred každou z nich je krytá parkovacia plocha, ktorá pred rozmarmi počasia ochráni aj vaše auto.

Moderné apartmány sú zariadené kvalitným nábytkom z masívu a orechovej dyhy.