Horské Vilky Poľana ***

Mountain villas PoĽana***

 

Horské vilky Poľana tvoria štyri samostatne stojace vilky, v ktorých sú moderné apartmány. Nachádzajú sa dve minúty chôdze od stanice pozemnej lanovky na Hrebienok a viac času nezaberie ani cesta na lyžiarsky svah Jakubkova lúka. Vzdialenosť od lyžiarskeho strediska Tatranská Lomnica (Alpine concept 2) je 6,5 km.

Všetky apartmány sú vybavené televízorom, satelitom, internetom, kompletnou kuchynkou a elektronickým zatváracím a kódovacím systémom. K dispozícii máte aj svoje vlastné parkovacie miesto priamo pri vilkách.

 

Apartmány

Štúdio má spálňu s manželskou posteľou, chodbičku s kuchynkou a jedálenským stolom a kúpeľňu so sprchovacím kútom. Vybavenie: chladnička, elektrická dvojplatňa, mikrovlnka a rýchlovarná kanvica.

Apartmán pre 4 osoby má dve spálne, obývačku s krbom, kuchyňu s jedálenským kútom, kúpeľňu s vaňou, predsieň a vlastnú terasu. Pre rodiny s deťmi alebo partie je možnosť prepojiť dva apartmány. V apartmáne je chladnička, varná keramická platňa, rýchlovarná kanvica, umývačka riadu a mikrovlnka.

V ponuke sú podobne zariadené apartmány pre 2 osoby s 1 spálňou, pričom v ponuke je jeden s krbom a druhý bez krbu.

Apartmán DeLuxe pre 6 osôb má tri samostatné spálne, obývačku s krbom a možnosťou prístelku, kuchyňu s jedálenským kútom, kúpeľňu s vaňou a vlastnú terasu s posedením. Tento apartmán je mezonetový, navyše má odkladací priestor na lyže a bicykle. V apartmáne je chladnička, varná keramická platňa, rýchlovarná kanvica, umývačka riadu a mikrovlnka.

 

 

Apartmán pre 4 osoby s 2 spálňami s krbom a terasou
(B3, C2, D2)

 

Apartmán pre 4 osoby s 2 spálňami s krbom a bez terasy (B2)

 

Apartmán pre 2 osoby s 1 spálňou s terasou, bez krbu
(A2)

 

Apartmán DeLuxe pre 6 osôb s 3 spálňami, s krbom a terasou (C3, D3)

 

Štúdio pre 2 osoby s kuchynkou bez terasy
(štúdiá B1, C1, D1)

 

Štúdio s terasou, s možnosťou prístelky
(A1)

 

Rezervácie prijímame prostredníctvom formulára alebo na: recepcia@slovakiatatry.sk
+421 911 932 332

Koľko stojí ubytovanie v apartmánoch?
Pozrite si cenník alebo si vyberte z výhodných pobytových balíčkov:

 

 

Lokalita

 

DSC01955.jpg

Poloha pod Slavkovským štítom neznamená, že penzión je ďaleko od civilizácie. Naopak, Vilky sú na hranici Starého a Nového Smokovca a všetko potrebné zariadite v rámci krátkej prechádzky. Blízkosť zastávok tatranských električiek a autobusov robia z viliek ideálny štartovací bod na spoznávanie Vysokých Tatier, ako aj okolitých podtatranských obcí. Poľana je na skok od centra Starého Smokovca.

Čo večer? V okolí nájdete kaviarne a baryreštaurácie s chutným jedlom a obchody, kde kúpite kvalitnú výstroj na hory. Neďaleko od viliek - na Jakubkovej lúke, nájdete aj požičovňu lyží. Oddych pri bowlingu alebo vo welness si môžete dopriať v susednom hoteli Atrium.

 


Večera

 

Dining area and kitchen.jpg

Hostia vo Vilkách majú k dispozícii kuchyňu s jedálenským kútom alebo si môžu objednať večeru v penzióne Poľana na Peknej Vyhliadke. V okolí je tiež niekoľko reštaurácií, pizzeria aj krčma.

 

 


Turistika

 

IMG_0688.jpg

Výlet na Hrebienok. Vyvezte sa tam lanovkou, alebo sa prejdite pešo, len na skok od Viliek Poľana.

Vodopády Studeného potoka. K najznámejším tatranským vodopádom sa dostanete z Hrebienka iba za 30 minút. Prechádzka je vhodná aj pre seniorov či rodiny s malými deťmi. Blízko z Hrebienku sú aj Rainerova a Bilíkova chata.

Tatranské štíty. Od Viliek Poľana je najbližšie k Slavkovskému štítu, nič vám však nebráni navštíviť aj ďalšie štíty z výstupom z okolitých osád.

 


Wellness a šport

 

polana-sauna-detail.jpg

Hostia z viliek môžu navštáviť aj saunu v penzióne Poľana.

Ďalšie možnosti:

  • zaplávajte si v Aquacity v Poprade alebo navštívte termálne kúpalisko Vrbov
  • hneď blízko apartmánov nájdete bowling centrum a wellness v hoteli Atrium alebo v Grand Hoteli Smokovec.

 


Voľnočasové aktivity v okolí Viliek Poľana nájdete v sekcii Tipy na výlety


Niečo z histórie

 

Kupelny-dom-TL.jpg

Vilky Poľana sa nachádzajú na hranici Starého a Nového Smokovca. Nový Smokovec (kedysi známy ako Új Tátrafüred alebo Neu Schmecks) leží v nadmorskej výške 995 metrov. Vznikol v roku 1875 a zakladateľom bol Dr. Mikuláš Szontagh, ktorý tu vybudoval prvé klimatické sanatórium v Tatrách. Ako prvý nechal otvorené sanatóriá v zime a tak turisti objavili čaro tatranskej zimy. Prvé kino v Tatrách bolo otvorené tiež v Novom Smokovci v roku 1913.

Unikátna vysokohorská klíma Vysokých Tatier a jej blahodárne účinky na ľudský organizmus boli hlavným dôvodom vzniku sanatórií a penziónov a rezidencií.

(Vedľa je historický obrázok Kúpeľného domu v Tatranskej Lomnici.)


Vilky Poľana sú dizajnové vilky

 

10188422483_4e083af367_b.jpg

Z pohľadu histórie bola táto časť Smokovca charakteristická práve súkromnými vilkami a letohrádkami, z ktorých väčšina stojí v okolí dodnes. Tohto sa držali architekti a navrhli skupinu štyroch viliek, postavených z materiálov typických pre tatranskú oblasť.

Prístup k vilkám je riešený tak, aby ste sa aj v nepriaznivom počasí dostali dovnútra „suchou nohou“. Pred každou z nich je krytá parkovacia plocha, ktorá pred rozmarmi počasia ochráni aj vaše auto.

Moderné apartmány sú zariadené kvalitným nábytkom z masívu a orechovej dyhy.