„Kam na dovolenku?“ spýtala sa Eva. „Do Karpatie!“ zakričali jej tri deti svorne. Hrať sa na brehu Studeného potoka, vybehať sa pomedzi stromy v Tatranskej Lesnej!

  _


Penzión na brehu Studeného Potoka

Rodinný penzión Karpatia stojí na pravom brehu Studeného potoka v Tatranskej Lesnej, na ceste medzi Tatranskou Lomnicou (1.5km) a Starým Smokovcom (3km).

Penzión sa nachádza na pokojnom mieste, chránený z troch strán tatranskými lesmi. Z penziónu vybehnete priamo na lesný chodník, medzi drevené chatky a ďalej k mohutnému Studenému potoku.

Niekoľko metrov od Karpatie začína žltá značka, ktorá vedie k Studenovodským vodopádom a ďalej na Hrebienok a Rainerovu chatu.

Pozrite si fotogalériu Karpatie

  _


Najlepší penzión pre výlety s deťmi

V okolí Karpatie sa môžu deti vybehať do sýtosti.

V areáli penziónu sú:

- dobrodružné chatky, medzi ktorými sa deti môžu hrať na schovávačku

- hojdačky a preliezky

- volejbalové ihrisko aj ihrisko na minifutbal.

Tipy na výlety s deťmi

  _


Lyžovačka? V Lomnici aj v Smokovci

Kilometer a pol od penzióna sa nachádza lyžiarske stredisko Jamy a Skalnaté Pleso/ Lomnické sedlo v Tatranskej Lomnici. Ďalšie lyžiarske terény sú Hrebienok v Starom Smokovci (3km). Pre rodiny tiež odporúčame Bachledovu dolinu a Ždiar.

Všetky naše ubytovacie zariadenia poskytujú k ubytovaniu na dve a viac nocí zľavovú kartu PARK SNOW. S kartou hosť získava zľavy 20-30% na lyžovačku v tatranských strediskách PARK SNOW a Vysoké Tatry Mountain Resort.

Zľavy máte aj v požičovniach lyžiarskeho výstroja a lyžiarskych školách.

Pozrieť detaily

  _


Rodinné apartmány aj turistické izby

Karpatia spolu ponúka 90 lôžok.

- rodinné apartmány s TV, kúpelňou a WC, chladničkou (2+2 miesta)

- dvojlôžkové izby s TV, kúpelňou a WC, chladničkou (možnosť prístelky 2+1)

- lacné turistické izby so spoločnými sprchami a toaletami na chodbe

Z izieb sú výhľady na Lomnický, Slavkovský, Huncovský, Kežmarský štít, Prostredný Hrot a Podtatranskú kotlinu.

Prejdite na cenník izieb

  _


Polpenzia k ubytovaniu

Ponúkame raňajky a večere. Na raňajky máte k dispozícii výber z raňajkových menu a na večeru jedlá domácej tatranskej kuchyne.

Reštaurácia má 70 miest.

Bar ponúka 20 miest.

Pre našich najmenších hostí máme pripravené detské porcie jedál za polovičné ceny. V penzióne sú k dispozícii aj detské stoličky, detská postieľka, detský kútik.

  _


Turistika

Hrebienok a Studenovodské vodopády. Niekoľko metrov od Karpatie začína žltá značka, ktorá vedie k Studenovodským vodopádom a ďalej na Hrebienok a Rainerovu chatu.

Tatranská Lomnica je iba 1.5 km od penziónu Karpatia. Do Lomnice sa dostanete pešo alebo vlakom TEŽ (má zastávku kúsok od Karpatie). Z Tatranskej Lomnice sa môžete vybrať na túry ku Skalnatému Plesu, Skalnatej chate alebo sa vyviezť lanovkou na Lomnický štít.

Starý Smokovec je od Karpatie vzdialený 3km a dostanete sa tam autom, autobusom alebo vlakom TEŽ. Zo Starého Smokovca odporúčame túry na Sliezsky dom, Zamkovského chatu či náročnejšiu túru na Slavkovský štít.

  _


Prvá budova v Tatranskej Lesnej

Penzión Karpatia bol prvou budovou v osade Tatranská Lesná, ešte pod názvom Carpathia v roku 1928. Dodnes sa v budove zachovali pôvodné detaily.

Neskôr na Ceste Slobody z Tatranskej Lomnice do Starého Smokovca pribudlo niekoľko ďalších hotelov a penziónov, aj detská ozdravovňa. Vznikla tak rekreačná osada Tatranská Lesná. Vďaka nádhernej neporušenej prírode dodnes patrí medzi najobľúbenejšie turistické centrá Tatier.

Koľko stojí ubytovanie v Karpatii? Pozrite si cenník

Kontakt: info (a) slovakiatatry.sk | Tel.: 052 442 2516 | Mobil: 0903 661 025

Rodinný penzión** Karpatia stojí na pravom brehu Studeného potoka v Tatranskej Lesnej, na ceste medzi Tatranskou Lomnicou (1.5km) a Starým Smokovcom (3km).

Penzión sa nachádza na pokojnom mieste, chránený z troch strán tatranskými lesmi. Z penzióna vybehnete priamo na lesný chodník, medzi drevené chatky a ďalej k mohutnému Studenému potoku.

Niekoľko metrov od Karpatie začína žltá značka, ktorá vedie k Studenovodským vodopádom a ďalej na Hrebienok a Rainerovu chatu.

Pozrite si fotogalériu Karpatie

Rezervácie prijímame na: 052/442 2516 | +421 903 661 025 | info (a) slovakiatatry.sk