Penzión Karpatia **

 

„Kam na dovolenku?“ spýtala sa Eva. „Do Karpatie!“ zakričali jej tri deti svorne. Hrať sa na brehu Studeného potoka, vybehať sa pomedzi stromy v Tatranskej Lesnej!

 

 

Rezervácie prijímame prostredníctvom formulára alebo na karpatia@slovakiatatry.sk  
+421 52 442 2516 | +421 903 661 025

Koľko stojí ubytovanie v Karpatii? Pozrite si cenník alebo si vyberte z výhodných pobytových balíčkov:

 

 

Penzión na brehu Studeného Potoka
 

IMG_5698.jpg

Rodinný penzión Karpatia stojí na pravom brehu Studeného potoka v Tatranskej Lesnej, na ceste medzi Tatranskou Lomnicou (1,5 km) a Starým Smokovcom (3 km).

Nachádza sa na pokojnom mieste, chránený z troch strán tatranskými lesmi. Z penziónu vybehnete priamo na lesný chodník, medzi drevené chatky a ďalej k mohutnému Studenému potoku.

Niekoľko metrov od Karpatie začína žltá značka, ktorá vedie k nádherným vodopádom Studeného potoka, ďalej na Hrebienok a Rainerovu chatu.


Najlepší penzión pre výlety s deťmi

 

IMG_0247.jpg

V okolí Karpatie sa môžu deti vybehať do sýtosti.

V areáli penziónu sú:

  • dobrodružné chatky, medzi ktorými sa deti môžu hrať na schovávačku
  • hojdačky a preliezačky
  • volejbalové ihrisko aj ihrisko na mini futbal.

Rodinné apartmány aj turistické izby

 

IMG_5855.jpg

Karpatia spolu ponúka:

  • rodinné apartmány s TV, kúpelňou a WC, chladničkou (2+2 miesta)
  • dvojlôžkové izby s TV, kúpelňou a WC, chladničkou (možnosť prístelky 2+1)
  • lacné turistické izby so spoločnými sprchami a toaletami na chodbe

Z izieb sú výhľady na Lomnický, Slavkovský, Huncovský, Kežmarský štít, Prostredný Hrot a Podtatranskú kotlinu.


Lyžovačka? V Lomnici aj v Smokovci

 

park-snow.jpg

Kilometer a pol od penzióna sa nachádza lyžiarske stredisko Jamy a Skalnaté Pleso/Lomnické sedlo v Tatranskej Lomnici. Pre rodiny tiež odporúčame Bachledovu dolinu a Ždiar. Pre začiatočníkov je ideálna Jakubkova lúka v Starom Smokovci.

Všetky naše ubytovacie zariadenia poskytujú k ubytovaniu na dve a viac nocí zľavovú kartu Tatry Card. S kartou hosť získava zľavy na lyžovačku v tatranských strediskách Vysoké Tatry Mountain Resorts.

Zľavy máte aj v požičovniach lyžiarskeho výstroja a lyžiarskych školách.

Viac tipov na lyžovanie


Polpenzia k ubytovaniu

 

Karpatia-jedalen.jpg

Ponúkame raňajky a večere. Na ráno máte k dispozícii výber z raňajkových menu a na večeru jedlá domácej tatranskej kuchyne.

Reštaurácia má 70 miest. Bar ponúka 20 miest.

Pre našich najmenších hostí máme pripravené detské porcie jedál za polovičné ceny. V penzióne sú k dispozícii aj detské stoličky, detská postieľka, detský kútik.


Turistika

 

IMG_0686.jpg

Hrebienok a Studenovodské vodopády. Niekoľko metrov od Karpatie začína žltá značka, ktorá vedie k Studenovodským vodopádom a ďalej na Hrebienok a Rainerovu chatu.

Tatranská Lomnica je iba 1,5 km od penziónu Karpatia. Môžete sa tam vybrať pešo alebo vlakom TEŽ (má zastávku kúsok od Karpatie). Z Tatranskej Lomnice sa môžete vybrať na túry ku Skalnatému Plesu, Skalnatej chate alebo sa vyviezť lanovkou až na Lomnický štít.

Starý Smokovec je od Karpatie vzdialený 3 km. ostanete sa tam autom, autobusom alebo vlakom TEŽ. Zo Starého Smokovca odporúčame túry na Sliezsky dom, Zamkovského chatu či náročnejšiu túru na Slavkovský štít. Vyznávači náročnejších trás môžu zvoliť prechod Malou a Veľkou studenou dolinou cez Priečne sedlo.  

Viac tipov na výlety


Prvá budova v Tatranskej Lesnej

 

IMG_5849.jpg

Penzión Karpatia (pôvodne Carpathia) bol postavený v roku 1928 ako prvá budova v osade Tatranská Lesná. Pôvodné detaily sa zachovali až dodnes. 

Neskôr na Ceste Slobody z Tatranskej Lomnice do Starého Smokovca pribudlo niekoľko ďalších hotelov a penziónov a aj detská ozdravovňa. Vznikla tak rekreačná osada Tatranská Lesná. Vďaka nádhernej neporušenej prírode dodnes patrí medzi najobľúbenejšie turistické centrá Tatier.