Penzión Poľana ***

 

„S výhľadom na Slavkovský štít, prosím!“ rozkázal si izbu návštevník Ivan, keď volal do penziónu Poľana. A takú izbu aj dostal – aby mohol ráno otvoriť okno a načerpať silu z tohto majestátneho štítu, ktorý stojí priamo nad penziónom.

 

 

Rezervácie prijímame prostredníctvom formulára alebo na polana@slovakiatatry.sk | +421 911 932 332

Koľko stojí ubytovanie v Poľane? Pozrite si cenník alebo si vyberte z výhodných pobytových balíčkov:

 
 

Akú izbu si želáte vy?

 

Polana_izba_2a.jpg

Ivan s priateľkou sa ubytovali v dvojlôžkovej izbe. Každý náš hosť má v Poľane na výber jedno, dvoj a trojlôžkové izby. Pre rodiny s deťmi sú k dispozícii aj priestranné apartmány, v ktorých sú dve oddelené dvojlôžkové izby.

V zadnej časti penziónu sú izby s výhľadom na Slavkovský štít. Z izieb na prednej strane uvidíte celú Podtatranskú kotlinu ako na dlani.

Vybavenie izieb: manželská posteľ alebo dve postele, TV SAT, kúpeľňa so sprchou, WC. Niektoré izby majú aj balkón či terasu.

 


Lokalita

 

vyrez okno.jpg

Poloha pod Slavkovským štítom neznamená, že z penziónu je ďaleko do centra. Naopak, Poľana je len 300 metrov od centra Starého Smokovca.

Tridsať metrov od Poľany stoja linkové autobusy aj skibus na lyžiarske svahy. Je tu aj zastávka tatranských električiek.

Čo večer? V okolí nájdete sympatické krčmičky, reštaurácie s chutným jedlom a obchody, kde kúpite kvalitnú výstroj na hory. Priamo oproti penziónu je požičovňa lyží.

Ako sa do Poľany dostať

 


Raňajky formou švédskych stolov

 

IMG_6391.jpg

Raňajky podávame formou bufetových stolov a sú zahrnuté v cene ubytovania. Hostia si môžu u nás objednať aj večeru. V okolí je tiež niekoľko reštaurácií, pizzeria, či krčma.

Hosťom ponúkame špecialitu – čerstvé koláče a zákusky od našej cukrárky.

Kompletný cenník

 


Turistika

 

svist-maly.jpg

Vychádzka ku Karpatii. Navštívte náš druhý penzión. Pokochajte sa nádhernou dolinou Studeného Potoka, ktorý tečie priamo za Karpatiou. Oba penzióny ležia na príjemnej vychádzkovej ceste medzi Starým Smokovcom a Tatranskou Lomnicou.

Výlet na Hrebienok. Vyvezte sa tam lanovkou, alebo sa prejdite pešo priamo z Poľany.

Vodopády Studeného potoka. K najznámejším tatranským vodopádom sa dostanete z Hrebienka iba za 30 minút. Prechádzka je vhodná aj pre seniorov či rodiny s malými deťmi.

Tatranské štíty. Od Poľany je najbližšie k Slavkovskému štítu, nič vám však nebráni navštíviť aj ďalšie štíty z výstupom z okolitých osád.

Viac tipov na výlety


Wellness a šport

 

polana-sauna-detail.jpg

Priamo v penzióne máte k dispozícii wellness, v ktorom je  suchá fínska sauna, biosauna a odpočiváreň.

Naša nová lyžiareň má vyhrievače na lyžiarky. Na svahy sa dostanete skibusom, ktorý stojí 30 m od penziónu. 

Ďalšie možnosti:
• zrelaxujte v Aquacity v Poprade so zľavou 15% pre našich hostí,
• navštívte blízke wellness centrum s bazénom v hoteli Bellevue, kde majú naši hostia špeciálnu zľavu do 21%.


Voľnočasové aktivity v okolí Poľany nájdete v sekcii Tipy na výlety >>


Prečo Pekná vyhliadka?

 

rainerova-chata.jpg

Penzión Poľana sa nachádza na mieste zvanom Pekná vyhliadka. V devätnástom storočí tu bola postavená drevená rozhľadňa, ktorá sa stala vyhľadávaným vychádzkovým miestom kúpeľných hostí zo Smokovca. 

V roku 1926 tu začala výstavba súkromných penziónov a neskôr aj menších liečebných ústavov. Zoskupenie budov vyhlásili roku 1930 za novú osadu Pekná Vyhliadka. Po ďalšom stavebnom rozvoji ju premenovali v roku 1938 na Horný Smokovec.

(Vedľa je historický obrázok Rainerovej chaty, obľúbeného turistického miesta. Z Peknej vyhliadky je na Rainerovu chatu iba na skok.)

 


Poľana dýcha históriou 

 

polana-dycha-historiou.jpg

Poľana nie je rýchlokvasný penzión. Je to funkcionalistická budova z roku 1929, ktorá vás prekvapí mnohými nádhernými detailami a premyslenou štruktúrou.

Pôvodne sa Poľana volala Fortuna. V hoteli bolo vtedy 25 izieb a reštaurácia s kaviarňou. Koncom roku 1936 nová majiteľka, manželka hlavného lekára Starého Smokovca Judita Szászová, hotel zmenila na detský penzión Helios.

Po znárodnení tu bola zriadená zotavovňa, od roku 1952 fungujúca pod názvom Poľana.